Piyanist

Gülnur ÜNLÜTÜRK

gulnur1972’ de İstanbul’da doğdu. İlk piyano derslerini 1980 yılında Hannover Music Schuler mezunu piyanist Esin Düren Sünkitay’ dan aldı. 1988-1989 Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümüne girdi ve daha sonra yatay geçiş ile Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünde eğitimini devam ettirdi.

1992’de Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünden mezun oldu.
1992-1994 yılları arasında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tezli Yüksek Lisansını tamamladı. Fransa École Normale virtuoso sınıfından mezun olan piyanist pedagog Seba Baştuğ Şen ile piyanoda gevşeme teknikleri üzerine çalışmalar yaptı.
1995 ’te İsviçre Bienne, Summer Academie Biel ,Piano Master Class’ta Christian Favre ile çalıştı.
1996 ’da The Associated Board Of The Royal Schools Of Music Grade 5 Theory of Music diploması aldı.
1997 ’te Londra Kraliyet Müzik akademisi sınavları için Londra’ya giderek, Rowen Cozenz ve Ruth Harte ile piyano, Michael Hancock ile Alexandre Relaxation Methods üzerine çalışmalar yaptı. Aynı yıl, The Associated Board Of The Royal Schools Of Music Grade 8 Piano,
1999 ’da The Associated Board Of The Royal Schools Of Music Advanced Piano, Dip ABRSM aldı.
2007 yılında M.E.B Talim Terbiye Kurulundan geçerek yürürlüğe girmiş olan Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Piyano Öğretim Programını hazırladı ve Uzman Öğretmenlik Sertifikası aldı.
1998 yılında Ankara Anadolu Güzel sanatlar Lisesi ve Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi bölümünde Piyano eğitimciliği yaptı. 1999 yılından beri İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi başta olmak üzere çeşitli kurumlarda piyano eğitimciliğini devam ettirmektedir. Halen piyanoda gevşeme teknikleri üzerine araştırmalar yapmakta olup, Doç Dr. Safa Yeprem ile klasik müzik sahne anlayışına yeni boyutlar kazandırmak hedefi ile Gitar-Piyano çalışmalarını sürdürmektedir.

Yayınları:

Milli Eğitim Bakanlığı Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri 9. sınıf Piyano Kitabı

Piyano Metodu Vol: 1 Bemol Müzik Yayınları Ocak 2008

Piano Method Grade 9;……………………………………;Milli Eğitim Bakanlığı Yayınları

Piano Method Grade 10;…………………………………..;Milli Eğitim Bakanlığı Yayınları

Piano Method Grade 11;………………………………….;Milli Eğitim Bakanlığı Yayınları

Piano Method Grade 12;………………………………….;Milli Eğitim Bakanlığı Yayınları

Videolar: