Konuklar

26 Ekim 2018: Cuma günkü provamızda değerli besteci Sevan Nart  bizlerle olacak. Koromuz besteciye ait olan “Doğanın Sesi” adlı parçayı kendisine canlı olarak sunacak ve parçayla ilgili sohbet edilecek.


19 Ekim 2018: Pazar günkü provamızda değerli şef/besteci Murat Cem Orhan  bizlerle olacak. Bestelerinden birisini koromuz repertuvarımıza katacağımız sanatçı, çocuklarla tanışacak ve deneyimlerini paylaşacak.


07 Ekim 2018: Pazar günkü provamızda değerli opera sanatçısı Seda Kırankaya ikinci kez bizlerle olacak, çocuklarımıza şarkılar söyleyecek, onların sorularını yanıtlayacak. Ayrıca bu senenin repertuvarındaki 2 parçada çocuklara yardımcı olacaktır.


04 Kasım 2017:  Pazar günkü provamızda değerli saksofon sanatçısı Yahya Dai bizlerle olacak, Tebessüm şarkımıza eşlik edecek. Ayrıca 9 Aralık 2017 tarihli Dünya Korolar Günü konserimizde de bizimle birlikte çalacaktır.


24 Mart 2016: Cuma günkü provamızda değerli opera sanatçısı Seda Kırankaya bizlerle olacak, çocuklarımıza şarkılar söyleyecek, onların sorularını yanıtlayacak. Ayrıca 23 Nisan 2017 tarihli konserimizde de bir solo şarkı söyleyecektir.


2 Aralık 2016: Cuma günkü provamızda değerli müzik öğretmeni ve koro şefi Mercan Gökçen Uçkun konuğumuz olacak, koromuzla tanışacak ve deneyimlerini aktaracak.


18 Kasım 2016: Bu cuma provamızda çok önemli birisini ağırlıyoruz. Değerli müzik eğitmeni ve besteci İlteriş Sun bizlerle birlikte olacak, çocuklarımızla tanışacak ve daha önce mansiyon ödülü de almış olan “Müzisyenler” adlı şarkısını çalışacak, bilgilerini aktaracak.


11 Kasım 2016: Bu hafta “Vokaliz” grubundan tanıdığımız ve “Solopella” adlı çalışmalarıyla da güzel işlere imza atan müzisyen Tolga Gülen koromuzun misafiri olacak. “Atam’ıza Söz Verdik” adlı parçayı çocuklara öğretecek ve süpriz bir çalışmaya imza atacak.


4 Kasım 2016: Bu hafta değerli hoca Taç Paluch konuğumuz olacak, koro üyelerimizle tanışacak, onların şarkılarını dinleyecek ve koreografilerle ilgili destek verecektir.


7 Ekim 2016: Bu hafta Giulia Fiorato konuğumuz olacak ve çalışacağımız “Neve” adlı parçanın okunuşları ve anlamı üzerine bilgiler verecektir.


4 Haziran 2016: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın değerli öğretmeni Ayşegül Feyzioğlu provamızda yer alacak ve müzikal bilgisi ve yönlendirmeleriyle koromuza katkıda bulunacaktır.


28 Mayıs 2016: Çok değerli üç konuğumuz olacak. Soprano Karin Çubukciyan BOZKURT, Tenor Algın ÖZCAN ve korrepetitör Rayna POPOVA provamıza katılacaklar ve 5 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilecek LÖSEV‘e destek konseri için bizlerle çalışacaklar ve bilgi paylaşacaklar.


21 Mayıs 2016: Değerli müzisyen Can ŞENGÜN konuğumuz olacak ve organize ettiği 31 Mayıs İstanbul Temalı konser ile ilgili olarak çocuklarımızı bilgilendirecek.


14 Mayıs 2016: Anadili Fransızca olan Özgür TUFAN provamızda bizimle olacak ve “Vois Sur Ton Chemin” adlı parçamızın okunuşlarını çalıştıracak.


7 Mayıs 2016: Opera sanatçısı tenor Algın ÖZCAN konuk sanatçı olarak provamıza katılacak ve Funiculi Funicula şarkısını çocuklarla çalışacak, 9 Haziran 2016 tarihli konserimizde de solist olarak yer alacaktır.


16 Nisan 2016: Genel provamızda OTM Film’den Mert GÜREL ve Okan ÜLKÜSAL konuğumuz olacak ve bizimle bir çekim gerçekleştireceklerdir. (İleri bir tarihe ertelenmiştir)


2 Nisan 2016: Bu hafta iki konuğumuz olacak. İngilizce öğretmeni Burcu CİHAN, L.V.Beethoven – 9. Senfoni’den çalışacağımız koral bölümün İngilizce okunuşlarını çalıştıracak. Opera sanatçısı Aybars YILMAZ ise aynı eserin Bariton Solosunu seslendirecek ve 23 Nisan Konserinde yer alacak.


26 Mart 2016: İlk konuğumuz Marco MANCANI. İtalyan Kolejinde İtalyanca Öğretmenliği yapmakta olan Sn. Mancani, koro üyelerimize söyleyecekleri İtalyanca parçaların okunuşları ile ilgili bilgiler verecek.