Piyanist (Pianist)

Simten ŞENPOLATsimten

1976 yılında Zonguldak’ta doğdu. MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümüne girdi. Burada öğretim görevlisi  Evlin Bahçeban, Prof. Dr. Metin Ülkü ve Prof. Metin Öğüt ile piyano, Babür Tongur ile solfej çalıştı. Lisans döneminde  « kompozisyon ve orkestra şefliği bölümü korrepetisyon ana sanat dalında» da okumaya hak kazandı. Burada çalışmalarını Prof. Dr. Judith Uluğ, ve Öğr. Gör. Alp Ulusoy ile sürdürdü. 2001 yılında kompozisyon ve orkestra şefliği bölümü korrepetisyon ana sanat dalında yüksek lisansını olarak mezun oldu.

1998-2003 yılları arası MSÜ devlet Konservatuarında öğretim görevlisi olarak korrepetitörlük yaptı.

1997-2000 yılları arası Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğretmenlik yaptı

1999 Haziran ayında Uluslararası 17. İstanbul Müzik Festivalinin açılış konserinde İDSO ile piyano eşliği yaptı.

1998 yılında Uluslararası İstanbul Film Festivalinde  „ Potemkin Zırhlısı„  filminde IDSO ile piyano ve çelesta eşliği yaptı.

1999 yılında Bostancı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen  „Keşanlı Ali Destanı„  adlı müzikli oyunda korrepetitör ve orkestra piyanisti olarak görev aldı.

Ayrıca  Kıbrıs, Bolu, Ankara, Eskişehir, Bursa, Adana, Konya, Kayseri, İzmir, İstanbul AKM, Cemal Reşit Rey gibi değişik bir çok yer ve salonda sayısız konserler verdi.

2004 yılında Dışişleri Bakanlığının görevlendirmesiyle Pakistan’a giderek Türkiye Büyükelçiliğinde oda müziği konseri verdi.

1997-2005 yılları arası IDSO ‚nda konuk sanatçı olarak piyano, çelesta ve org eşliği yaptı.

2003-2006 yılları arası Zuhal Olcay ile birlikte „Siyah Beyaz dinleti„  adlı konser dizisinde  piyanist ve korrepetitör olarak çalıştı.

2006 yılında sezona giren „Ayşe Opereti„ adlı müzikalde korrepetitör, orkestra piyanisti ve orkestra şefi yardımcısı olarak çalıştı.

2007 den beri İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde korrepetitör ve orkestra piyanisti olarak çalışmakta ve Beşiktaş Çocuk Korosu’na güzel tınıları ile eşlik etmektedir.